Tento web není propagací marihuany je pouze informativní!!!Tak hezký počteníčko a ať se vám tu líbí...

Piercing OBOČÍ

19. dubna 2006 v 23:39 | Mařka |  Piercing obočí
Piercing obočí
Umístění:
Většinou je prováděn kolmo na obočí, pod úhlem cca 35 stupňů od zevního koutku očního. Může však být proveden kdekoli v průběhu obočí, ovšem pouze v rozsahu přímo nad střední částí oka - zornicí, tj. přibližně od poloviny obočí směrem zevně. Je tomu tak z toho důvodu, že přibližně v oblasti nad středem obočí probíhají větve supraorbitálního (nadočnicového) nervu, jejichž probodnutí může vyústit v trvalé následky, mj. obrnu - poruchu hybnosti víčka. Z tohoto důvodu by neměl být piercing prováděn příliš hluboko. Co se týče provádění pod úhlem, je to z toho důvodu, že šperk
umístěný zcela vertikálně ve vztahu k obočí má mnohem větší tendenci k tzv. protruzi, tj. postupnému posunu směrem dopředu, s následným vycestováním. V případě použití kroužku tento ve vertikální pozici trčí směrem kupředu, zatímco šikmo umístěný spíše směřuje naplocho. Výjimečně se používá umístění kroužku horizontálně nad obočím (varianta amerického piercera Angela Binnieho) a poté kroužek visí směrem dolů.Hloubka piercingu závisí na tom, kolik tkáně je k dispozici, či dostupné k podpoře piercingu. Každé obočí je po stránce anatomické odlišné. Většinou je poměrně ploché, a proto má piercing obecně mnohem větší tendenci, než v jiných místech, k vycestování, či dokonce rejekci (odvrhnutí). Pokud je obočí extrémně ploché a nemůže být snadno propíchnuto, napětí kůže zvyšuje tlak na šperk, čímž je usnadněno vycestování.
V některých případech může docházet jen k malým posunům či cestování a během fáze hojení se piercing nakonec definitivně usadí. Proto tam, kde lze předpokládat, že bude docházet k posunu, by neměl být piercing prováděn příliš hluboko.
Počáteční šperk:
Zvyklosti v užívání šperku jsou různé, základními 2 typy jsou kroužky a barbelly.

Hojení:
Údaje o délce hojení se poněkud různí, od 5-6 týdnů až po 2-4měsíce. Kloním se spíše ke kratšímu termínu. Samozřejmě to záleží na péči a ošetřování. Ovšem někdy může být piercing v této lokalitě velice problematický a to z několika důvodů. Kůže v oblasti obočí je poměrně tenká, není zde příliš mnoho tkáně, která by tvořila podklad pod piercingem a podpořila jej. Dále se zde vyskytuje množství vlasových folikulů, jež se následkem piercingu mohou zanítit a tvořit folikulární cysty. Obočí má funkci bránění vstupu nečistoty do očí, tyto poté mohou vstupovat i do rány. Dále je piercing vystaven velké zátěži ve spánku, kdy pohyb šperku zpomaluje a ztěžuje hojení.
Migrace:
Tímto pojmem se míní pohyb či posun šperku směrem ven z kůže obdobným způsobem, jakým se organismus brání přítomnosti cizího tělesa (jakým např. může být tříska apod) a může vyústit ve vycestování šperku. Projevuje se to tím způsobem, že množství tkáně, vzaté při prvotním piercingu se může neustále zmenšovat, postupně ubývat, až proroste šperk zcela ven mimo piercing. Nezáleží příliš na tom, jak dobře byl původně piercing proveden, bez ohledu nato může k migraci docházet. Snížení rizika dosahujeme použitím lehčího drobnějšího šperku s lepším efektem při použití barbelly.

Infekce:
Piercing obočí vzhledem k tomu, že snadno dochází ke kontaktu ze zevní nečistotou zachycenou obočím a řasami, dále pak mechanickým zatěžováním a pohybem a v neposlední řadě hojným nakupením vlas. folikulů, je k infekci zvýšeně náchylný. Je třeba být pečlivý při ošetřování piercingu, nicméně pokud dojde ke vzniku infekce, záhy může dojít k jejímu výraznému rozvinutí. Jelikož se pod víčkem nachází minimum tkáně, infekce se záhy může změnit v rozsáhlejší cystu. Oblast piercingu silně zarudne, je napjatá a může se dostavit silnější výtok z rány. V tomto případě je vhodné konzultovat piercera, či lépe lékaře, resp. se lze pokusit o ošetřování sám.

Nejvhodnější postup k odstranění infekce z rány je aplikace horkých obkladů - tj. obklad tamponu namočeného do horké vody snesitelné teploty,přiložení pod tlakem na ránu do doby, než teplo vyprchá, poté omýt oblast roztokem slané vody. Není vhodné násilně tlačit na ránu či vymačkávat obsah. Horký obklad je třeba opakovat několikrát za sebou, pokud nebudou všechna residua z rány odstraněna. Toto opatření je vhodné provádět cca 2x denně, do doby,než rána oplaskne. Pokud nedochází ke zlepšení, je následně vhodná aplikace antibiotik. Lékař mnohdy doporučí odstranit šperk, ovšem to není v této fázi vhodné, jelikož šperk působí jako drén a pomáhá odchodu výpotku z rány. Zřídkakdy, pokud ani přeléčení antibiotiky nezpůsobí potlačení infekce, není jiná šance, než šperk odstranit.

Jak se o piercing starat,co dělat či nedělat pro zdárné zhojení piercingu:
Obecně je péče o piercing stejná,jako v mnoha dalších lokalizacích. Denně je vhodné alespoň 2x ošetřit lokálně piercing. Při sprchování je nutno namočit oblast piercingu, odstranit všechny nečistoty (krusty), jež by mohly mechanicky poranit vnitřek piercingu, při použití kroužku tento očistit i v části procházející piercingem, oblast namydlit antibakteriálním mýdlem/pěnou (Radox, Protex), poté osušit čistým tamponem a aplikovat olejíček do oblasti rány. V případě použití barbelly lze k očištění šperku použít i měkkého zubního nového kartáčku.
Další metodou je používání roztoku slané vody (l/4 čaj.lžičky do šálku), poté obklady a čištění tamponem namočeným v roztoku, opět mechanické očištění, následné osušení a aplikace oleje (dětský, levandulový apod). Opět zahýbat šperkem tak, aby se olejíček dostal do nitra rány. Pokud pracujete v prašném prostředí, je vhodné omýt i během dne piercing alespoň čistou vodou.
Je nutno ponechat piercing. šperk v piercingu alespoň 6 měsíců, nebo dochází k uzavření piercingového kanálu. Během prvním málo dní je vhodné na noc si piercing přelepit volnou náplastí, aby nedocházelo ke vstupu infekce během spánku. Je vhodné spát na straně protilehlé k piercingu. Dále nutno udržovat v čistotě povlečení, zejména polštář. Je nutno dbát nato, aby nedošlo k poranění piercingu tahem za šperk (nevhodné žerty apod.).
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (154)
Zobrazit starší komentáře

101 my lowe my lowe | 24. ledna 2007 v 21:50 | Reagovat

mam 2 piercingy a je to moje chlouba..jj oboci a jazyk:))

102 mikulka mikulka | 25. ledna 2007 v 17:58 | Reagovat

mám piercing v obočí myslel sem si že mě to bude bolet ale to jsou jen keci....

103 mikulka mikulka | 25. ledna 2007 v 17:58 | Reagovat

mám piercing v obočí myslel sem si že mě to bude bolet ale to jsou jen keci....

104 mikulka mikulka | 25. ledna 2007 v 17:58 | Reagovat

mám piercing v obočí myslel sem si že mě to bude bolet ale to jsou jen keci....

105 Dendiiisek Dendiiisek | E-mail | Web | 4. března 2007 v 11:28 | Reagovat

Ahojik lidišky!Chtěla bych si letos po vízu píchnout obočí a nebo jazyk(strašně se mi to tam líbí),jenomže se bojím reakce našich(tatik t nesnáší, a mamka je učitelka) a te bolesti(prý to hodně bolí a ty oblasti nejvíc,a každý řiká, že to neboli,ptz nechcou strašit)!Stejinak pokud se dostanu na středni, na kterou chci, tak budu celý týden na intru a naši mě uvidí asi jen jeden den.Pls nechcete tam jit se mnou někdo kdo tam už byl a je z Ostavy?Kdyžtak se ozvěte na e-mail.zatím díky..a papik :o)

106 bara.jarosov bara.jarosov | E-mail | 25. března 2007 v 23:10 | Reagovat

reknu vam to takhle kdyz sem si sedala na to kresalo u piecerky byla jsem upa kotel podelana,ale jak mi to pichla rikala sem si ze jsem blba ,skoro to neboli-nerikam ze vubec ,ale rozhodne ne tolik kolik jsem si myslela!!Rikam vam jedine-jdete do toho je to super a straslive klasnoucke§!!!Hlavne se nebojte da se to prezit a toto vubec neboli -To vas nezabije!!A reknu vam jednu vec je to nakazlivy mate jeden chcete dalsi...No vzdyt ja uz se chystam na dalsi do jazyku..Tak mi drzte pesti..Holla lidi........ *piercing 4ever*

107 Kalicik Kalicik | Web | 3. dubna 2007 v 17:19 | Reagovat

Nazdárek lidič právě sem si dones domu nově píchlej piercing no obočí a uplná pohoda.Pěkně sem si tam lehnul zazněla informace ,,nejprve vyzkoušíme jak to bude bolet" a hups bylo to píchlí sem tam na ní čuměl jak na zjevění. Vysolil sem čtyři stovky a šel.

108 Zuzaniinka... Zuzaniinka... | E-mail | 12. dubna 2007 v 18:27 | Reagovat

Prosíím moc moc ... chtěla jsem se zeptat jestli se dá pierc w obočí měnit a za jak dlouho ... já sice nemam ale chtěla bych a hodně o tom uwažuju tak kdyby mi někdo odpowěděl byla bych moc ráda ... strašně děkuju předem ..

109 Kalicik Kalicik | Web | 29. dubna 2007 v 17:49 | Reagovat

Zuzaniinka...Jasně že se dá měnit ale poprvé by si ho měla vyndat až tak po půl roce.Ale je to individuální někumu to nedělá problémy za 14 dní a někdo si ho nemůže vyndat bez následného mordování při vracení ani za ten půl rok.

110 malograrse malograrse | Web | 19. května 2007 v 15:30 | Reagovat

mam oboci uz asi mesic...v pohode...nebolelo to ani trosec....ani jsem to nemela napuchly nic...a piercer se zeptal otce jestli je to muj otec az po aplikaci sperku..:-D tagze klido bych tam mohla dotahnout i dedu a rct ze to je tatik...:-D jo a jeste jsem mu musela drzet ty klesticky...jak mel chycene to oboci..:-D jsem asistovala...bylo to v klidku...

111 ??? ??? | 20. května 2007 v 19:39 | Reagovat

Ahoj!!! napište pls koho bolel percing do obočí dík!!! chci si to udělat ale bojim se!!!

112 Kikow Kikow | 20. května 2007 v 20:37 | Reagovat

Mám pierc v obočí už docela dlouhou dobu bue to už přes pul roku určo ;) ale nedávno sem měl takovej problém a odstal sem do nej ne málo ran a začao mi to hnisat a mám to napuchli a aji odcela bolest je lepší šperk vyndat ??.. a gdyž si pircing vyndám a nechám si ho zarust mužu si ho nechat dát do stejného místa znowa ?. napište PLS diky

113 janča janča | 28. května 2007 v 16:50 | Reagovat

chcu piercing v oboci ale mam bryle.. nejni to nahovno? ja budu radsi mit piercing nez bryle_!!!

114 denisa denisa | 28. května 2007 v 19:35 | Reagovat

no lidi reknu ze je to v poho ten piercing mam ho asi 1 měsíc a nebolito ani nebolelo proste je to v poho a ten kdo vaha tak at nevaha ajde do toho

115 janča janča | 28. května 2007 v 19:49 | Reagovat

ja ho ale chcu ale mam bryle a je to na hovnio ja ho chu chu chu chu chu a mama me to povoli upe klidne!

116 janča janča | 28. května 2007 v 19:49 | Reagovat

ale mama spis pupik

117 Chris Chris | 1. června 2007 v 19:11 | Reagovat

Hey lidi..nevadí vám pierc v obočí když spíte?...jako když spíte na jedný straně..potřebuju vědět..rozhoduju se mezi obočím a jazykem....zvažuju pro a proti xD

118 Miculikk Miculikk | 13. června 2007 v 21:52 | Reagovat

Ne mě to vůbec nevadí..mam ho už 14 dní a je to pohoda...nenapuchlo mi to ani to nehnisa fakt vůbec nic a je nádhernej

119 adushka adushka | E-mail | 3. července 2007 v 18:42 | Reagovat

hojik lidishky nemáte někdo nějakou zkušenost s piercingem v obočí já ho moc cu ale newímmjaké sou nálsledky jestli to bolí a jaká je can????:( plosím napište nekdo na email dííky mooots:-*

120 Susanka Susanka | 16. září 2007 v 19:26 | Reagovat

Awooj lidi, kotel se mi líbí piercing v obočí..dalo mi praci prekecat nase aby me to dovolili..ale ted kdyz uz je mi 16 tak muzu..akorat se bojim ze me to bude hnisat nebo ze tam dostanu infekci:-(

121 petule petule | 9. října 2007 v 11:02 | Reagovat

ahoj ja mam taky v oboci a v poho prvni me to taky hnisalo a tetka je to v pohode tak  mozu byt rada ale jako v pohode libi se me to tak to je v pohode aj v jaziku je to pekne tak si to tam asy dam jestly me to masi dovoli tak cau a mejte se

122 Andy Andy | E-mail | 10. prosince 2007 v 16:44 | Reagovat

Ahojik chci se zeptat jak moc tě ten piercing bolel?

123 sara sara | E-mail | 30. prosince 2007 v 18:24 | Reagovat

juj hele chci se zeptat kde sis to nechala pichnout??

124 Ja ;) Ja ;) | 12. ledna 2008 v 18:44 | Reagovat

Tak myslim ze kazdy kdo si nechava pichnout piercing musi pocitat s tim ze nejake % infekce tam je dycky.. piercing v oboci mam,taky mi hnisal,sice uz nehnisa ale mam tam malou jizvu:)Stejne ho miluju

125 Michal Michal | E-mail | Web | 21. ledna 2008 v 20:16 | Reagovat

Ahojky, pokud sháníte originální piercing, zkuste to u nás. Určitě si vyberete....

www.e-piercing.eu

Michal

126 Štěpísek Štěpísek | 5. února 2008 v 17:57 | Reagovat

Achojik Mařko hele myslíž že mi piercing do oboci může propíchnout i naše detská doktorka je mi 15 tak by to snad neměl být žádnej problém ne?

127 Štěpísek Štěpísek | 5. února 2008 v 17:57 | Reagovat

Achojik  hele myslíž že mi piercing do oboci může propíchnout i naše detská doktorka je mi 15 tak by to snad neměl být žádnej problém ne?

128 Barča Barča | 11. února 2008 v 19:28 | Reagovat

Ahoj je mi 14 a mam piercing v obočí dnes přesně 3 týdny.Píchnutí skoro vůbec nebole a ted me to tk vubec neboly.V salonu mi na to prodali takovou sadu na cisteni.Pravidelne jsem ho cistila a zatim jsem s nim nemela zadnej problem (hnisani apod.).Takze je to naprosto supeeeer!8D

129 Terka Terka | 12. února 2008 v 15:07 | Reagovat

Cauky v patek jsem si nechala pichnout piercing do oboci a tedka mam zluty chlek okolo piercingu... :( newite co stim mam?

130 minicrossgirl minicrossgirl | E-mail | 17. února 2008 v 19:17 | Reagovat

chtela bych si (nekdy) nechat udelat piercing do obočí chtela bych se zeptat jestli to moc bolí (když to propíchavaj) a jestli to propichavani boli vic nez do jinych casti tela napr. do jazyku atd. ???? pls napiste mi odpoved na email dekuju

131 DisHa DisHa | 19. března 2008 v 22:12 | Reagovat

akože ,super pisane otom...az som sa zacala báť ze sa mi to zapáliale hadam nie..

132 fucking asshole fucking asshole | E-mail | Web | 8. června 2008 v 13:45 | Reagovat

mám piercing v obočí už pul roka  teraz som dade počula že ho možem mat iba 2 roky lebo by my mohlo obočie ochabnut alebo niečo take je to pravda?

133 weronica weronica | 29. června 2008 v 11:00 | Reagovat

Mnoo je to drsný tea...ae ja su posera no ae dubu ho mit během přištiho tydne,tagže snad to wydržim!....Matka řiká zhe to moc bolí a kamoška mi řikala zhe to prej moc nebolí...tak uwidim no..xDDDD

134 naky naky | 8. srpna 2008 v 20:46 | Reagovat

ahoj ...mam piercing oboci asi mesic a je mi 12 .....pichnuti moc nebolelo ale pak sem asi 14 dni nemohla spat na ty strane na ktery to mam pichli ...a tetka se obcas zbudim a mam ho celej od krve ..tak se chci zeptat jestli si ho uz muzu menit ...??

135 N!cOOllQa N!cOOllQa | E-mail | 20. září 2008 v 20:21 | Reagovat

Ahoyky... máš bezwadenej blogííííísek hodne sem se o tom dozwedela... budu si děat pierc do obočí a mám strach z toho ochabnutí =-O... a kámoščina známá si ho taky udělala a teď nemůže dozawřít oko.... docela se toho bojím ale risknuto... Máti mi to sice nechce dowolit páč  mi je 13 ale řekla když si na to wydělám...můžu si ho klidně píchnout doprdele =D tak uwidíme... =D... Měj seee ppáá

136 barrča barrča | E-mail | Web | 6. února 2009 v 19:16 | Reagovat

čauuu ldiičcii

ve stredu si doufam pujdu uz konecne

pichnout pierc do pupiku a obočí..

ale mam strach---BOLEST!

seru na infekcci

ale BOLEST pri pichnutii

prosim piste na mail NEBO web

137 KisSi KisSi | Web | 27. března 2009 v 13:33 | Reagovat

všichni melete jak to bolía  tak.hovno kec..

když sjem sit o péchla já ěmla sjem to akorád oteklé krví, nebolelo to hend jsme si sítm hýbala, mohla sjems  ekoupát, čisit to, otírat krev, spát an té straně!

138 Terezka Terezka | 10. dubna 2009 v 19:35 | Reagovat

zdarec lidi... chci si nechat pichnout pierc do obočí, ale bojim se narušení nadočnicového nervu.. je to hodně velké riziko?? Prosím odpovězte dikec ;)

139 heffy heffy | 20. dubna 2009 v 16:42 | Reagovat

[110]: Kecá :D Dostala ho k narozkám a otec tam byl s ní :D

140 malograrse malograrse | 6. května 2009 v 8:44 | Reagovat

to neni pravda, k narozkam to nebylo:P

141 chrrrr chrrrr | 6. července 2009 v 11:03 | Reagovat

Hele lidi kteří se bojí bolesti  sou fakt blby za prve piercing do pupku ani do oboci neboli(samozdrejme jak u koho) a jestli ho fakt chcete tak to vydrzite!! taky sem se bala a pak se smala sama sobe kdyz sem to vubec necitila.. nastesti mi to ani nenateklo vubec nic! doporucuju ;-)

142 sYmonka sYmonka | E-mail | Web | 13. července 2009 v 23:52 | Reagovat

Jezus, malé dylinky si radí XD

143 Míša Míša | E-mail | 18. ledna 2010 v 20:18 | Reagovat

Ahoj..Chtěla jsem mít dotaz.. Taky se chystám nechat si propíchnout oočí.. Ale bojím se.. Bolí to?

144 Denushka Denushka | 19. května 2010 v 17:56 | Reagovat

ahojte chtěla sem se někoho zeptat kdo má zkušenosti s piercingem v obočí jestli je to ukaždýho to že se ten piercing posune. a jak to vypadá? já ten svuj mám uř 2 den a líb se mi tak sem se jen chtěla zeptat jak to bude vypadat jestli se mi teda nějak posune jestli se teda posune. děkuju za odpověď.

145 Monule Monule | 5. srpna 2010 v 14:24 | Reagovat

aooy no tak ja mam piers v oboči asik tak měsic. No pichnuti vubec nebolelo. Chtěla bych ještě do jazyku nebo rtu. No ale až budu trošku starši :)

146 MATA MATA | 11. srpna 2011 v 14:30 | Reagovat

JA ICH MAM 8 A ANI MA TO NEBOLI A KED BUDE PRILEZITOST DAM SI AJ NA USTA ZATAL MAM 2 MA PUPKU 3 NA OBOCI 2 NA NOSE A JEDEN NA JAZKU CHCEM SI DT ASPON ESTEM 2[1]:

147 Breis Breis | 31. října 2011 v 20:37 | Reagovat

Cawe chtel bych se zeptat ... Už jednou sem si píchl obočí akorát sa mi vytrhl [Tráva dělá divy) a to bylo o prazdninach a ted si ho chci pichnout znova akorat musim na telak vyndavat tak jestli je jedno ze to vyndam treba za dva dny po pichnuti na telak? :p tak 2,3krát tejdne bych si ho musel vyndavat :p

148 Maruška Maruška | E-mail | 30. ledna 2012 v 12:27 | Reagovat

Bolí moc Piercing  do obočí?

149 Kund Kund | 12. června 2012 v 13:27 | Reagovat

Vymasteny kundy debilni ;-)

150 Nika Nika | E-mail | 9. prosince 2012 v 13:25 | Reagovat

Ja by som sa chcela opztat ze ako si ho mam odkrutit lebo mi to vobec nejde.. uz som skušala všeličo a nič.. pls HELP.. :)

151 Kamila Kamila | Web | 6. července 2014 v 10:48 | Reagovat

Pěkný článek

152 eres eres | 7. prosince 2014 v 17:20 | Reagovat

Cau sem kluk a nevim kam si to vetsinou klici davaji do oboci na leve strane nebo na prave? Dik za odpoved.

153 yaneeez yaneeez | 25. června 2015 v 21:28 | Reagovat

Dneska jsem si oboci sam pichal a vubec to nebolelo a vsechno je v pohode..podle me je jit s tim do salonu zbytecnost :)

154 Ariel Ariel | 2. března 2016 v 14:37 | Reagovat

[114]: tak mislo brejli cocky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.